Kuşadası Service'e hoşgeldiniz!

Kuşadasında neredeyse her konuda size yardımcı olacak tek Rehber, Kuşadası Service sizi tanımaktan mutluluk duyar.

İzolasyon

İzolasyon

Su İzolasyonu:

Binanın doğal yapısını korumada, temeline olumsuz hava şartlarının sızmasını engellemede önemli rolleri olan çatı ve yalıtım sistemleri, binaya uzun ömür ve enerji tasarrufu sağlamada en etkili rolleri üstlenen uygulamalardır. Isı Yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı olarak uygulanan, her biri binanın ömrü ve verimliliği için önemli olan bu uygulamalar; doğru malzemelerle ve işinin ehli olan uzman ekiplerle yapılmalıdır. İzolasyon Sistemleri içerisinde en önemli olan kategorilerden bir tanesi, Su İzolasyonu Sistemleri ve uygulamalarıdır. Amacı, binanın cephesine su sızıntısını engelleyerek nemden korumak ve ısıyı muhafaza etmek ve bina temeline suyun inerek demir ve betonun yapısını bozmasını engellemek olan su yalıtım uygulamaları, çatı örtüsü ve yağmur suyu tahliye boruları ile yapılır. Ayrıca bina zemini için de su yalıtımı oldukça önemli olan ve sıklıkla başvurulan u izolasyonu çeşitleri içerisinde oldukça önemlidir.
Binanın demir ve beton sistemlerinden meydana geldiğini düşünürsek, bu maddeleri en çok korozyon ve deformasyona uğratan, yapısı gereği sudur. Demirin en büyük düşmanı ve betonları aşındırma etkisine sahip olan su, binanın da en büyük hasmıdır. Bu nedenle temasın ve sızıntının engellenmesi şarttır. İşte bunu engellemek de bize düşmektedir. Senelerdir çatı yalıtımı ve su yalıtımı hizmetleri veren, sayısız binanın bu önemli sistemlerini pek çok olumsuzluğa karşı koruyarak ömrünü uzatan firmamız, görevi son derece mühim olan bu sistemlerin uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir. Yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımı olmak üzere iki kategoride yaptığımız hizmetlerin tek ortak noktası binaya su dolayısıyla nem girişinin engellenmesidir. Bu girişi engelleyen en önemli sistemlerden olan; su tahliye membranları ve çeşitli bölümlere uygulana derz dolgular, titizlikle ve ustalıkla yapılmalıdır ki gerek duyulan verimi sağlasınlar. Bu da ancak alanında deneyimli ve profesyonel firma ve izolasyon ustaları sağlayabilir.
Modern donanım ve ekipmanlarımızla birlikte hizmet veren ve alanının en iyi çatı yalıtımı ve izolasyonu ustalarından oluşan ekibimizle birlikte uzun ömürlü ve sorunsuz çatı yalıtımı dolayısıyla ısı ve su yalıtımı yapıyoruz.

Isı İzolasyonu:

Hayatımızda hep var olan ancak özellikle doğalgazın hemen her eve girmesiyle birlikte daha da önem kazanan, Isı Yalıtımı Nedir; yapıların özellikle kış aylarında daha az enerji tüketimi yaparak daha fazla ısı elde etmesi ve elde ettiği bu ısıyı uzun süre yapının içerisinde muhafaza etmesini sağlayan sistemlerin binalara uygulanmasının genel adıdır. Elbette ki yaz dönemlerinde de içerideki serin havanın muhafazası ve dışarıdaki aşırı sıcakların evin içerisine nüfuz etmesini engellemede de aynı misyona sahiptir. Var olan doğal kaynakları ve enerjiyi doğru kullanarak hem kendi ekonomimize hem de hızla tükenen yeryüzü zenginliklerine büyük katkı sağlayarak çevreci bir tutum sergileriz. Bunu yapmanın en iyi yolu, bina cepheleri ve çatı sistemlerinin doğru ve kaliteli malzemeler kullanılarak, işinde uzman ve alanında deneyimli yalıtım ustalarına teslim etmektir. Peki Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Pratikte var olan ısıyı korumak olan bu sistemin bir diğer amacı da dışarıdan gelen soğuk ve sıcak havayı engellemektir. Buda halk arasında mantolama olarak bilinen ve dış cepheye uygulanan sistemler ve çatı sistemlerinin içerisine uygulanan örtmelerle mümkün olmaktadır. Strafor, EPS ve XPS levhalarını bina cephesine monte edilerek izolasyon ve üzerine sıva ile birlikte dekor verilerek uygulanan mantolama işlemi, bu malzemelerin yapısında var olan özellikler sayesinde geçirgenliği en az seviyeye çekerek yalıtımı sağlamaktadır. Çatı sistemlerinin aralarına yada altına serilen; camyünü, taşyünü ve izocam gibi sayabileceğimiz daha pek çok ürün de bu sefer binanın cephesinden değil de çatıdan yani üst noktadan olabilecek olan ısı kayıplarını engeller. Bu sayede komple izole edilen bina daha uzun ömürlü, kış aylarında daha sıcak, yaz günlerinde ise daha serin bir yapıya kavuşur.

Bize ulaşmak çok kolay, bize telefon açarak, sayfanın sol tarafındaki Canlı Yardım a tıklayarak anında cevap alabilir veya altdaki Keşif Formunu doldurabilir 24 saat içerisinde biz sizi arayabiliriz.

 

 

 

Adres:
Kuşadası Service

Süleyman Demirel Blv. Kural İş Merkezi No:82-D
Kuşadası / Aydın
Tel: +90 256 614 40 77Cep: +90 541 614 40 77